خانه هوشمند، آرزوی دیرین انسان میباشد. در روزگار پیشین روشن و خاموش نمودن یک چراغ و یا دیدن تصویر خانه از راه دور تنها در رویا ها محقق میشد . ولیکن این آرزو امروزه امری بدیهی در صنعت ساختمان میباشد. انتظارات مصرف کننده گان هم از این خانه های هوشمند بسیار زیاد گردیده است.

سیستم هوشمند ساختمان، علاوه بر نقشی كه در بهینه سازی مصرف انرژی دارد، آسایش و رفاه را نیز به ارمغان می آورد لذا میتوان امیدوار بود كه در زندگی پرمشغله و مدرن امروزی، خانه هوشمند راه حلی مناسب جهت ایجاد راحتی بیشتر و سرعت بخشیدن به امور روزانه باشد.

جهت ورود به صفحات، بروی آیکونهای مورد نظر کلیک نمایید

گاهی اوقات عدم حضور در منزل و فراموشی اموری که ممکن است خطری در پیش داشته باشند بسیار ناراحت کننده و دور از کنترل است. مثل مواقعی که به سفر چندروزه می روید و فراموش کرده اید درب ها را قفل کنید و یا گاز را ببندید.
یا مثلا تصور کنید سرکار هستید و جلسه شما تا دیروقت بطول می انجامد و دو کودک در خانه دارید که نگران امنیت آنها هستید یا می خواهید مطمئن شوید که از خانه خارج نگردیده اند، و یا میخواهیدد دمای محیط را که بچه ها در آن هستند را کنترل نمایید و خیلی از انتظارات دیگر.

خانه هوشمند خانه ای که امکان بررسی برخی از موارد بالا را به شما اطلاع میدهد میتواند از نگرانی های شما کاسته و به شما این امکان را دهد که از را ه دور کلیه لوازم الکترونیکی منزل خود را از طریق موبایل ، تبلت و یا لپ تاپ خود کنترل نمایید.به گونه ای که شاید کودکان شما حتی نبود شما را احساس نکنند.

یکی دیگر از فوائد خانه هوشمند، شاید در مسافرت باشید و نخواهید همسایه گان از عدم حضور شما با خبر شوند، در این زمان در صورت دسترسی به تجهیزات صوتی و تصویری و همچنین سیستم روشنایی میتوانید عملکرد روز مره خودد در خانه را شبیه سازی نمایید.

بدین سبب شما به دنیای کوچکی از اینترنت اشیا وارد می شوید، دنیایی که همه لوازم و اشیا یک شبکه می شوند و هر روزه با پیشرفت چشمگیری مواجه هستند.

خانه هوشمند دارای یك زیربنای ارتباطی پیشرفته است که در آن كلیه سیستم‌های الکترومکانیکی ساختمان به صورت مركزی مانیتور و كنترل می‌شوند و ساكنین این خانه ضمن استفاده از خدماتت پیشرفته Smart Home در مصرف انرژی صرفه جوئی قابل ملاحظه‌ای كرده و لذت زندگی در یك خانه لوكس را نیز تجربه می‌كنند.

خانه هوشمند دیگر رویا نیست و به سادگی میتوان امکانات و خدمات جذابی را در خانه برای خود فراهم نمود.

تیم فنی و مهندسی سگال کنترل آمادگی خود را جهت ارائه خدمات مشاوره ای به شما عزیزان اعلام میدارد و این مجموعه امیدوار است که بتواند خدمتی شایسته به مخاطبان خود ارائه دهد .

یکی از سوالات متداول برای مصرف کنندگان : تجهیزات بیسیم بهتر هستند و یا شبکه های سیمی ؟

شاید این سوال اشتباه باشد، و بهتر است بگوییم برای نیاز من با امکانات مورد نظر من کدام سیستم بهتر است . هر کدام از این شبکه ها با توجه به قابلیتهای موجود میتوانند برای برخی از مصرف کنندگان مناسب باشند.

شاید اگر کارفرمایی نیاز داشته باشد فن کوئل و یا کولر گازی و سیستمهای صوت و تصویر خانه خود را از طریق موبایل و یا اینترنت کنترل نماید، بهترین انتخاب برای ایشان برخی از سیستمهای بیسیم باشند و یا اگر نیاز به کلیدهایی با ظاهری خاص باشد، تجهیزات شبکه KNX مناسب تر باشد.

پس قبل از هر انتخاب و اقدامی بهتر است اول از یک مشاوره مناسب بهره مند گردیم